Asistent*ka pro lidi s mentálním znevýhodněním

  • Doporučujeme
  • Praha
  • HPP, Zkrácený úvazek
  • Pro absolventy

Do našeho týmu Chráněného bydlení hledáme kolegu*yni na pozici asistent*ka pro lidi s mentálním znevýhodněním.

Koho hledáme?

Zodpovědného člověka, který chce podporovat dospělé lidi s mentálním znevýhodněním v jejich cestě životem. Praktického, empatického člověka. Člověka schopného pracovat v kolektivu, ale zároveň samostatného. Aktivního a flexibilního člověka, který se nebude bát přijímat změny. Psychicky odolného a vyrovnaného člověka.

Pracovní náplň ve zkratce:

  • Poskytování přímé péče klientům služby Chráněného bydlení (podpora a pomoc při péči o domácnost, vaření, úklidu, sebeobsluze, osobní hygieně, trávení volného času, zaměstnání apod.)
  • Doprovody a podpora klienta při komunikaci s lékaři
  • Doprovody klienta do jiných návazných služeb, nácviky cestování
  • Práce osobního asistenta (tvorba a spolupráce s klientem na individuálním plánování a práce s dokumentací klienta) za podpory metodika
  • Účast na pravidelných poradách, supervizích a školeních
  • Komunikace s rodinou/opatrovníkem klienta a pracovníky návazných služeb
  • Práce s Wordem, excelem, v prostředí Teams

Požadujeme:

  • Vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb. (min. SŠ vzdělání v oblasti sociální práce, sociální nebo speciální pedagogiky, případně kurz pracovníka v sociálních službách v rozsahu min. 150hodin, které je možné si doplnit do 18 měsíců od nástupu)
  • Časová flexibilita
  • Základní znalost práce na PC
  • Individuální a respektující přístup ke klientům
  • Trestní bezúhonnost
  • Zkušenosti z praxe jsou výhodou, nikoli podmínkou
  • Vhodné pro studenty, absolventy

Nabízíme:

  • Částečný nebo celý pracovní úvazek (0,4 – 1,0)
  • Nerovnoměrnou pracovní dobu se zohledněním Vašich časových možností
  • Zajímavou a různorodou práci s možností seberealizace
  • Tvůrčí práci v týmu asistentů
  • Přátelské pracovní prostředí
  • Zaškolení v přímé práci s klienty, podpora koordinátorů
  • Podpora metodika v oblasti individuálního plánování
  • Odborný růst, vzdělávání v oboru
  • Pravidelné týmové supervize, možnost individuálních supervizí
  • Možnost potvrzení praxe, využití praxe při psaní závěrečných prací
  • 6 týdnů dovolené
  • Stravenky
  • Mzda se skládá z pohyblivých složek, při celém úvazku se pohybuje v rozmezí 30,000,- až 33,500,- Kč hrubého po zkušební době + příplatky za víkendy a svátky a dvakrát ročně mimořádné odměny podle možností organizace

Datum nástupu: dohodou

Do motivačního dopisu napište, proč jste si vybrali právě pozici asistent/ka CHB u lidí s mentálním znevýhodněním. Bez odpovídajícího strukturovaného životopisu a motivačního dopisu nebudete do výběrového řízení zařazeni. Vybrané zájemce kontaktujeme.

Benefity

  • Vzdělávací kurzy a školení
  • Dovolená 6 týdnů
  • Stravenky
  • Bonusy a prémie

E-mail: kancelar.duha@spolecnostduha.cz