DISPEČER OBCHODNÍHO DISPEČINKU

  • České Budějovice
  • HPP
  • nástup ihned

Do sekce Obchod s komoditami hledáme kolegu na pozici Dispečer obchodního dispečinku. Z pohledu vypsané pracovní pozice se jedná o dispečerský dohled a provoz vlastních, popř. externích decentrálních energetických zařízení zapojených do SVR (služby výkonové rovnováhy).

Pracovní náplň a odpovědnosti:

  • Provoz zdrojů dle stanovené provozně obchodní strategie a provozní instrukce a spolupodílení se na její optimalizaci
  • Obchodování na krátkodobých trzích s elektřinou a obchodování služeb flexibility v rámci podpůrných služeb pro ČEPS a regulační elektřiny pro subjekt zúčtování
  • Zajištění provozního řízení zdrojů dle výsledku obchodování a nabídnutých služeb flexibility
  • Dodržování postupů a činností zvláště související s podpůrnými službami (skladba jednotlivých zařízení, dodržování termínů ČEPS, příprava provozu, hlášení neplnění služby apod.)
  • Aktivní řešení poruchových stavů a událostí na jednotlivých zařízení (součinnost s místní obsluhou a smluvními servisními partnery)
  • Aktivní monitoring a objednávka servisních úkonů na jednotlivých zařízení
  • Příprava měsíčních výkazů pro UCED decentrální zdroje

Co očekáváme:

  • Zodpovědný a spolehlivý přístup
  • Proaktivní řešení neočekávaných událostí
  • Rychlé rozhodování
  • Analytické myšlení

Kvalifikace:

  • Dokončené alespoň SŠ vzdělání, technického směru výhodou
  • Orientace na velkoobchodním trhu s elektřinou (podložená nejlépe několikaletou praxí)