Specialista analytik družicové telekomunikace a navigace

  • Doporučujeme
  • TOP zaměstnavatel
  • Praha
  • HPP
  • nástup ihned

Hledáme nadšence pro družicovou telekomunikaci a navigaci, kteří mají zájem pracovat na analytické pozici na špičce technologického vývoje a inovací. Vaší rolí bude sledování trendů, tvorba technologických map a identifikace nových příležitostí pro český kosmický průmysl. Očekáváme samostatnou práci, analytické myšlení a schopnost práce s rozsáhlými informačními zdroji. Nabízíme možnost práce v atraktivním oboru a podpořit jeho rozvoj v České republice. Pokud Vás naše nabídka oslovila a máte chuť se připojit k našemu týmu, zašlete nám svůj životopis a pár věto tom, proč právě Vy byste měl/a být součástí našeho týmu. Těšíme se na Vaši odpověď!

Náplň Vaší práce bude:

  • sledovat trendy a rozvoj technologií v oblasti družicové telekomunikace a družicové navigace a to jak pro kosmickou komponentu, tak i pozemní segment, vč. terminálů a přijímačů a na tomto základě vytvářet a pravidelně aktualizovat jejich přehled vč. rozvoje trhu v technologiích i v přesahu k aplikacím
  • podílet se na komunikaci s (potenciálními) uživateli družicové komunikace a družicových navigačních systémů
  • spolupracovat na tvorbě a pravidelné aktualizaci technologické mapy českého kosmického průmyslu a na tvorbě přehledových a informačních materiálů
  • sledovat rozvoj programů družicové telekomunikace GOVSATCOM a IRIS2 a evropských programů družicové navigace, kde budete identifikovat příležitosti pro český kosmický průmysl
  • analyzovat příležitosti v pracovních plánech programů ESA a EU a identifikovat příležitosti pro český kosmický průmysl a výzkumná pracoviště
  • úzká spolupráce s Ministerstvem dopravy a delegací ČR do ESA a do relevantních kosmických skupin v EU
  • organizovat či spolupracovat na organizaci informačních dní, konferencí, seminářů, workshopů a dalších akcí

Co byste měli mít, umět a ovládat:

  • vzdělání technického, přírodovědného nebo ekonomického směru
  • aktivní a systematický přístup k práci s orientací na výsledek
  • praxe na obdobné pozici alespoň 3 roky
  • schopnost do značné míry pracovat samostatně
  • organizační schopnosti, dobré komunikační schopnosti
  • analytické schopnosti, schopnost zorientovat se v široké problematice, pracovat s rozsáhlými informačními zdroji a sumarizovat je do stručných přehledů, schopnost pracovat s čísly, tvorba statistik a přehledů. Znalost práce v MS Excel a MS PowerPoint či podobných nástrojích, které jsou s uvedenými kompatibilní
  • angličtina na úrovni B2

Vaší výhodou určitě bude:

  • přesahy do jiných technických odvětví či orientace v aplikacích dat a služeb kosmických systémů
  • dovednost vytvářet srozumitelné grafické přehledy

Co Vám můžeme nabídnout:

  • práci ve velmi zajímavém a perspektivním odvětví, které se dynamicky rozvíjí v ČR i v globálním pohledu
  • možnost kvalifikačního růstu a stabilní pracovní zázemí
  • možnost spolupracovat na národních a mezinárodních V&V projektech
  • místo výkonu práce v Praze
  • zkrácená pracovní doba, 5 týdnů dovolené
  • stravenkový paušál, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity

Požadavky

  • Minimální vzdělání: Vysokoškolské

Požadované jazyky

  • Angličtina (aktivní) — úroveň B2

Benefity

  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Cafeterie
  • Dovolená 5 týdnů
  • Vzdělávací kurzy a školení
  • Pružná pracovní doba - pondělí-pátek, fixní doba 8,30-14h
  • Stravenkový paušál

Umístění pracovní pozice

Kontaktní osoba: Tereza Ducháčová
E-mail: duchacova@vzlu.cz
Telefon: +420731140897